McDonalds cup-okresné kolo

McDonalds cup-okresné kolo

Po dlhšej dobe CVČ Lučenec organizovalo mini futbal Mcdonalds cup – okresné kolo, v ktorom sa zúčastnilo 8 základných škôl. V skupine sme hrali prvý zápas proti ZŠ Haličská 7, kde sme vyhrali 7:1. V druhom zápase sme nastúpili proti ZŠ Lovinobaňa, kde sme boli úspešní s výsledkom 7:0. V poslednom zápase v skupine vyhrali naši žiaci nad ZŠ M.R.Štefanika 2:0 a obsadili sme v skupine 1.miesto. Zápas vo finále sme remizovali 2:2 proti ZŠ L. Novomeskeho a čakal nás rozstrel z pokutového bodu (tzv. Penalty). Piati hráči z každého družstva museli kopať penaltu. V rozstrele bola dráma až do konca. Náš brankár chytil poslednému hráčovi penaltu a zároveň išiel kopať aj rozhodujúcu penaltu, ktorú chladnokrvne premenil. Radosť u všetkých hráčov a hráčiek vypukla, keď vyhrali celý turnaj Mcdonalds cup a umiestnili sa na 1.mieste. Naša škola, žiaci pod vedením p. učiteľa Mariana Berkyho postúpili na krajské kolo, ktoré sa bude konať 18.5.2022 v Radvani. Pochvalu si zaslúžia všetci žiaci za reprezentáciu školy.